Scroll Top

AKTUALNOŚĆI 

OBOZY LETNIE 2020 – bezpieczeństwo i zalecenia sanitarne

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa na obozach SWIM TEST TOUR.

Jednocześnie przypominamy, iż zapisy na obozy letnie trwają. Zachęcamy do rezerwacji poprzez formularze zgłoszeniowe z naszej strony:
https://www.tour.swimtest.pl/

Dodatkowo chcemy przedstawić Państwu nasz plan działania w zakresie przestrzegania zaleceń sanitarnych, który znajduje się poniżej.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WYJAZDÓW LETNICH

W związku z oficjalnym stanowiskiem MEN/GIS/MZ oraz z wytycznymi dot. wymogów sanitarnych, pragniemy zapewnić Państwa,
 że w tej wyjątkowej sytuacji, dopełnimy wszelkich starań by spełnić aktualne wymagania oraz wprowadzimy dodatkowe procedury mające na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia się COVID-19 dzieci oraz młodzieży na tegorocznych obozach. Na bieżąco będziemy dostosowywać nasze działania do zaleceń-ewentualnych ich zmian w trakcie imprezy.

AKTYWNOŚCI PODCZAS OBOZÓW
Program obozów będzie realizowany według naszego pierwotnego planu. Z pewnością planujemy zwiększony nacisk na zajęcia odbywające się na powietrzu w mniejszych grupach. W naszym programie obozowym dominują sporty przestrzenne, tj: rowerowe, biegowe, survivalowe, warsztaty piłkarskie i taneczne, rejsy żeglarskie, gry i zabawy ruchowe na powietrzu.

DYSTANS SPOŁECZNY
• Oznakowanie przypominające o konieczności utrzymywania dystansu społecznego oraz środków bezpieczeństwa i higieny.
• Każdy z uczestników otrzyma od nas 2 maseczki wielokrotnego użytku z jonami srebra, antybakteryjne do długotrwałego użytkowania. Dodatkowo można również zakupić u nas większą ilość maseczek.
• Dezynfekcja klamek pokojowych, włączników świetlnych, poręczy, blatów.
• Unikanie kontaktów z osobami trzecimi.
• Ograniczenie do minimum wyjść w miejsca publiczne, w tym wycieczek fakultatywnych.

 SCHEMAT UTRZYMANIA CZYSTOŚCI
• Dostępność środków do odkażania i dezynfekcji rąk w kluczowych punktach w naszych ośrodkach wypoczynkowych (recepcja, jadalnia, wspólne toalety, miejsca spotkań).
• Rygorystyczne protokoły czyszczenia przestrzeni o zwiększonej częstotliwości użytkowania, tj. wszystkie miejsca publiczne, jadalnia, toalety.

Zadbamy o to, by w jak największym stopniu zminimalizować wszelkie ryzyka związane z obecną sytuacją. W naszych obiektach noclegowych zawsze przykładamy dużą wagę do czystości, w związku z tym będziemy szczególnie dbać o sprzątanie wspólnych powierzchni dotykowych (klatka schodowa, stoły w jadalni) oraz będą regularnie wietrzone oraz dezynfekowane pokoje w trakcie pobytu dzieci.

Będziemy przykładać szczególną wagę do dezynfekcji wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego, sprzętu używanego podczas inny zajęć niż sportowe, tzn. przybory plastyczne itp.

BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI
• Dostawy towarów (żywności, środków spożywczych, środków chemicznych, kosmetyków) do naszych ośrodków realizowane będą w wyznaczonych do tego strefach. Produkty będą przechowywane osobno zgodnie z daną kategorią. W gastronomii wprowadzone zostały także dodatkowe procedury sanitarne w obszarze kontroli dostaw, magazynowania oraz produkcji. Jednakże dodatkowo wprowadzimy zwiększoną samokontrolę, polegającą na dopilnowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny na kuchni, m. in. czy zastawa stołowa, naczynia, sztućce jak również pozostałe akcesoria są czyszczone i wyparzane w profesjonalnych urządzeniach.
• Stoły oraz obszary wspólne będą regularnie dezynfekowane.
• Dania i napoje podczas posiłków będą serwowane do stolików zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa i higieny.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
• grupy uczestników do 12 osób w grupie zajęciowej (do 10 r.ż.) oraz do 14 osób (powyżej 14 r.ż.).
• dostęp do termometru bezdotykowego i regularny pomiar temperatury dzieciom oraz kadrze.
• w każdym ośrodku znajdzie się specjalne pomieszczenie umożliwiające natychmiastową izolację dziecka lub kadry w przypadku objawów chorobowych.

 
W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: tour@swimtest.pl lub telefonicznie 12 410 98 50 w godzinach otwarcia biura.

W załączniku przesyłamy Państwu wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej dot. wymogów sanitarnych i organizacyjnych dla organizatorów obozów i ośrodków oraz oświadczenie o zdrowiu uczestników obozów, które rodzice są zobowiązani dostarczyć w dniu wyjazdu.

Traktujemy zalecenia bardzo poważnie i dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa dzieciom.

Swim Test