Scroll Top

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA

W Swim Test dbamy o wysoką jakość zajęć! Chcemy by nasi Klienci czerpali radość z nauki pływania nabywając nowe doświadczenia i umiejętności. Wszystkie grupy dostosowane są pod względem wieku jak i umiejętności uczestników. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, pełną pasji i zaangażowania do pracy, co widoczne jest w postępach jakie osiągają nasi pływacy. Ważne dla nas jest indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz przyjazna atmosfera na zajęciach. Takie działania zapewniają zdobywanie dobrych umiejętności na każdym poziomie nauczania oraz dają radość z zabawy i odprężenie. Autorski program nauczania pływania SWIM TEST bazuje na 25-letnim doświadczeniu, a także na wiedzy zaczerpniętej od najlepszych specjalistów – trenerów pływania kadry Polski oraz wykładowców Akademii Wychowania Fizycznego. W naszej pracy kierujemy się również założeniami koncepcji Halliwick sygnowanej przez Międzynarodowego Stowarzyszenia Halliwick (International Halliwick Association, Londyn), która z powodzeniem stosowana jest na całym świecie. Działania te pozwalają osiągnąć zamierzone cele, takie jak adaptacja do środowiska wodnego, naukę pływania czy doskonalenie techniki na każdym z 6 poziomów nauczania.

Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia, kiedy to więź emocjonalna z rodzicem nie jest aż tak intensywna i mały pływak może podjąć samodzielną naukę pływania. Nie ma jednak stałego wyznacznika kiedy jest ten najlepszy moment, dużo zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 4 lata,
zapraszamy Cię do Wodnego Klubu Bobasa

Na zajęcia z nauki i doskonalenia pływania potrzebne jest kilka rzeczy.
Mamy zabrać ze sobą:

 • Klapki
 • Czepek (obowiązkowy)
 • Strój kąpielowy (dziewczynki: strój jednoczęściowy, chłopcy: kąpielówki)
 • Okularki do pływania* -> dla grup pływających
 • Ręcznik
 • Kosmetyki do mycia i pielęgnacji po wyjściu z basenu
 • Przekąskę do zjedzenia po zajęciach dla młodszych dzieci

* w przypadku grup początkujących/nauki pływania zalecamy, aby nie używać okularów do pływania, gdyż pierwszym i najważniejszym elementem adaptacji do środowiska wodnego jest umiejętność poradzenia sobie z zachlapaniem oczu i twarzy, tak aby w każdej sytuacji czuć się bezpiecznie.

Dzieci od 4 do 6 lat – nauka pływania
Instruktor pracuje z dziećmi w wodzie, by zapewnić małym uczestnikom poczucie bezpieczeństwa, a także komfort często pierwszego kontaktu z „wodą”. Z biegiem czasu przechodzimy do zadań bardziej samodzielnych, aż do pełnej niezależności od instruktora. Zajęcia mają na celu:

 • zapoznanie dziecka z nową sytuacją, obiektem, grupą, instruktorem
 • naukę samodzielności
 • adaptację do wody w zakresie oporu, wyporu, układu oddechowego
 • Kontrolę pozycji ciała w wodzie, rotację ciała, umiejętność zmiany ułożenie ciała w każdej sytuacji
 • skoki z gwałtownym zanurzeniem i wstrzymaniem oddechu
 • podstawowe ruchy lokomocyjne kończyn dolnych i górnych

Dzieci w wieku szkolnym – nauka i doskonalenie techniki pływackiej
Zajęcia odbywają się na wydzielonych torach. Instruktor prowadzi zajęcia z brzegu basenu, skąd kieruje działaniami całej grupy, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo uczestników (poza sytuacjami wymagającymi korekty czy demonstracji w wodzie). Na tym etapie uczestnicy zajęć rozwijają zdobyte umiejętności pływackie, pracują nad koordynacją stylową oraz utrwalają prawidłowe nawyki ruchowe cały czas pracując nad techniką – grzbietu, kraula i delfina.

Młodzież – doskonalenie techniki pływackiej i pływanie sportowe
Zajęcia odbywają się na wydzielonych torach. Instruktor prowadzi zajęcia z brzegu basenu, skąd kieruje działaniami całej grupy, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo uczestników. Na tym etapie rozpoczynamy naukę stylu klasycznego (żaby), a także doskonalimy zdobyte już umiejętności. Pracujemy również nad zwiększeniem wytrzymałości pływackiej oraz wprowadzamy i doskonalimy takie elementy techniczne jak skoki startowe, nawroty, czy starty.

Dorośli – nauka/doskonalenie/pływanie sportowe
Zajęcia dla osób dorosłych prowadzimy na każdym poziomie pływackim. Zaczynając od grupy początkującej przez grupę średniozaawansowaną do grupy sportowej. Staramy się, by każdy z naszych uczestników czuł się komfortowo w grupie do, której zostanie przydzielony. Dzięki różnorodności poziomów jesteśmy w stanie znaleźć grupę również dla Ciebie !

MBP – ul. Francesco Nullo 23

SMS – ul. Grochowska 20

OSR – ul. Wysłouchów 34a

CASCADA

AWF Kraków

Telefonicznie:
tel. : 12 410 98 50 / 698 643 704
Osobiście:
ul. Księdza Ignacego Jana Skorupki 19/1, 31-519 Kraków
Mailowo:
info@swimtest.pl

Poprzez formularz kontaktowy

Aktualny regulamin zajęć pływackich obowiązujący od 16.08.2021r. do pobrania
Szczegóły w załączniku
Swim Test