Scroll Top

PŁYWANIE DLA NIEMOWLĄT

Wyjście z dzieckiem na basen może być wspaniałą przygodą, czasem zabawy zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. To cudowne wspólne chwile i oderwanie od codziennej monotonii. Małe dziecko potrzebuje uwagi, skupienia, cierpliwości do ciągłego powtarzania tych samych czynności (przewijanie, karmienie, usypianie, itd.) Dlatego ten czas poza domem dla mamy to chwila relaksu, okazja do nawiązania nowych znajomości, przyjaźni, wymiana doświadczeń. Dla taty to dodatkowe wspólne chwile sam na sam.

To proste! Dla ogromnej radości, która widoczna jest na twarzach dzieciaków podczas wizyty na basenie. A także dla podtrzymania ich zdolności nabytych podczas życia płodowego (wstrzymywanie oddechu, kopanie). To jeszcze nie koniec zalet wynikających z zajęć WKB, wśród nich można przytoczyć również te dotyczące samego rozwoju dziecka:

 • kontakt z rówieśnikami i innymi rodzicami wspiera rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny
 • zmiany pozycji ciała w wodzie oraz pokonywany opór wzmacniają mięśnie posturalne wspomagając rozwój świadomości i czucia ciała
 • wzmacniamy wszystkie układy w ciele, układu krążenia, oddechowego, układu mięśniowego, odpornościowego
 • dzięki zabawie w wodzie poprawia się również percepcja dziecka oraz zdolności manualne

Jesteśmy firmą z 25-letnim doświadczeniem i autorskim programem nauczania wypracowanym w oparciu o wiedzę zaczerpniętą od najlepszych specjalistów – trenerów pływania kadry Polski oraz wykładowców Akademii Wychowania Fizycznego, a także przy wykorzystaniu koncepcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Halliwick (International Halliwick Association, Londyn), która z powodzeniem stosowana jest na całym świecie. Dzięki zgromadzeniu wiedzy ze specjalistycznych źródeł, umiejętności przekazywane na poszczególnych etapach zostają dostosowywane do rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka, tak aby rozwój “młodego pływaka” był efektywny. Dodatkowo:

 • Nasze zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (4-8 osób).
 • Dbając o Twój komfort wynajmujemy część basenową w całości, by nikt spoza uczestników nie pojawił się na hali basenowej podczas trwania zajęć.
 • Nasza kadra to instruktorzy pełni energii i charyzmy, którzy swoją pasją i pozytywnym nastawieniem zarażają uczestników zamiłowaniem do pływania. Ich profesjonalne podejście poparte jest ciągłą chęcią zdobywania wiedzy na cyklicznych szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć, jak i pierwszej pomocy.
 • Z Nami możesz czuć się bezpiecznie! Na pierwszych zajęciach instruktor przeprowadzi Cię przez podstawy dotyczące zachowania się w wodzie oraz udzieli cennych wskazówek jak ustawić malucha względem siebie i otoczenia.
 • Jeżeli zdarzy się Wam nieobecność – nie martw się. Zajęcia po wcześniejszym zgłoszeniu nieobecności możecie odrobić do końca trwania edycji. W naszym harmonogramie wyszukamy najbardziej dogodny dla Was termin.

Poszukaj obiektu, który zapewni Tobie i Twojemu dziecku komfort przebywania. Szatnie powinny być wyposażone w przewijaki oraz miejsce gdzie spokojnie i bezpiecznie przygotujesz siebie i maleństwo do zajęć.
Jeżeli nie potrafisz pływać zapytaj o głębokość basenu w jakim odbywają się zajęcia. Na płytkiej wodzie będziesz czuć się swobodnie, a Twoje obawy nie wpłynie na humor malucha.
Dla małych dzieci ważna jest również kameralna atmosfera oraz odpowiednia temperatura otoczenia i wody (31-33 st. C).

Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3-4 miesiąca życia, aż do wieku przedszkolnego (4-5lat). Najważniejszą umiejętnością jaką powinien posiadać maluch udając się na pierwsze zajęcia jest samodzielne trzymanie główki. Nie ma nigdzie zakodowanej najlepszej chwili dołączenia do Naszej wodnej rodziny, ponieważ każda chwila jest tą idealną. Trzeba tylko pamiętać, że młodsze dzieci czerpią więcej z nowych doświadczeń.
Dzieci starsze zapraszamy na zajęcia samodzielnej nauki pływania, już bez udziału rodzica.

Przed pierwszymi zajęciami warto zasięgnąć opinii lekarza pediatry, czy nie widzi przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach. To po prostu warto wiedzieć.
Przygotowanie do zajęć najlepiej rozpocząć już w domu podczas kąpieli. Dźwięk prysznica, delikatne chlapanie, czy przemywanie maluszkowi twarzy przyzwyczają go do zajęć na basenie. Ważne jest także kilkukrotne pokazanie się dziecku w czepku i okularach z przezroczystymi szkłami. Czemu? Żeby maluch przyzwyczaił się do Waszego wyglądu – wszak mama/tata bez włosów i z czymś na nosie może wyglądać dziwacznie.
Około 30 – 60 minut przed zajęciami nakarm dziecko – brzuszek zdąży odpocząć, a maluszek nie będzie pływał głodny.
Przy doborze terminu zajęć pamiętaj o porach drzemki swojego szkraba. Dobry sen równa się więcej siły i chęci do zabawy na basenie 🙂

Na zajęcia zabierz:

 • specjalną pieluszkę przeznaczoną do wody (swimmers) – może być jednorazowa lub wielokrotnego użytku typu neoprenowa.
 • ręcznik dla rodzica i ręcznik lub szlafroczek dla maluszka
 • strój kąpielowy oraz czepek
 • klapki dla siebie i dla dziecka (jeśli dziecko już chodzi)
 • kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji
 • przekąskę
 • dobry humor i pozytywne nastawienie
Aktualny regulamin zajęć pływackich obowiązujący od 16.08.2021r. do pobrania
Szczegóły w załączniku

Zapisy:
ul. Szuwarowa 1, 30-384 Kraków
tel.: 12 262 76 45 / 12 262 76 46
fax: 12 262 76 47
e-mail: info@cascada.com.pl

oraz

ul. Księdza Ignacego Jana Skorupki 19/1, 31-519 Kraków
tel. : 12 410 98 50 / 600 047 697 / 698 643 704
e-mail: info@swimtest.pl

Swim Test