Scroll Top
50623921532_8933c55277_o

 

Nauka pływania – jak wyglądają pierwsze zajęcia i jaki jest ich cel?

 

Przystosowanie psychiczne do nowej sytuacji i miejsca to jeden z najważniejszych elementów, który daje początek do rozwoju każdego młodego i starszego pływaka. Właśnie dlatego tak ważne jest zaufanie, które nasi instruktorzy budują od pierwszych zajęć poprzez wspólną zabawę z dziećmi.

Rozpoczynamy od strefy SUCHEJ:

  1. Pierwsza stacja ”suszarki”- zwykle tam spotykamy się pierwszy raz z naszymi młodymi pływakami.
  2. Nasze ciocie i nasi wujkowie – instruktorzy odbierają od rodziców przebranych w stroje kąpielowe pływaków, skąd ruszamy w podróż “pociągiem” do kolejnych “stacji”.
  3. Spacer po niecce basenowej, zwiedzanie szatni, strefy pryszniców oraz wspólne zabawy pozwalają na odnalezienie się małych pływaków w nowym środowisku i w grupie.

Strefa MOKRA:

  1. Zabawy pod prysznicem – nie straszna nam woda!
  2. Gdy nasi podopieczni czują się bezpiecznie, nadchodzi czas na kolejną stację – “wielka wanna wody”, w której już wkrótce nauczymy się swobodnie i w bezpieczny sposób poruszać!

Najczęściej zajęcia nauki pływania prowadzone są przez dwóch instruktorów w grupie początkującej, każdy kto poczuje się mniej pewnie w nowym świecie dostanie dawkę indywidualnego podejścia, które pozwoli na kontynuację dobrej zabawy w towarzystwie rówieśników.

Swim Test